Wiadomości o Równości

Wiadomości o Równości

nr 1/2012

okładka Wiadomości o Równości

„Wiadomości o Równości" to seria czterech publikacji dotyczących równego traktowania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza w świetle ratyfikowanej we wrześniu 2012 roku w Polsce Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Pierwszy numer „Wiadomości o Równości" poświęcony jest dostępowi do kultury i został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W numerze m.in.:

• Jak powstał przewodnik "Dotknij kultury"?
  • Do zobaczenia w muzeum
  • Sztuka społecznie zaangażowana
  • Audiodeskrypcja - milowy krok w stronę dostępności kultury dla osób z niepełnosprawnością wzroku
  • Dostępność muzeów i galerii sztuki dla osób niepełnosprawnych.

Publikacja jest dostępna w formie elektronicznej tutaj.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej w ramach programu "Uczenie się przez całe życie".

nr 1 (2)/2013

okładka publikacji - grafika

W drugim numerze "Wiadomości o Równości" znajdują się interesujące artykuły związane z tematyką dostępności Internetu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wydawnictwo jest objęte patronatem honorowym Ministra Administracji i Cyfryzacji.

W numerze m.in:

• E-learning – szansa dla wszystkich
  • Czy polski Internet jest przyjazny dla osoby niewidomej?
  • Przygotowanie materiałów dydaktycznych do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • E-podręcznik jako wyrównanie szans edukacyjnych
  • Francusko-polski program e-learningowy dla kadry kierowniczej – innowacja na skalę światową.

Publikacja jest dostępna w formie elektronicznej  ikonka pdf tutaj

nr 2 (3)/2013

okładka Wiadomości o Równości nr 2(3)/2013

W trzecim numerze "Wiadomości o Równości" znajdują się artykuły głównie poświęcone jakości kształcenia w kontekście niepełnosprawności. Wydawnictwo jest objęte patronatem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W numerze m.in.:

• Czym jest szkolenie DARe-Learning?
  • Dzień Równego Traktowania na Uniwersytecie Jagiellońskim
  • Stacja Konstelacja
  • Innowacyjny projekt Instytutu Filologii Romańskiej i BON UJ.

Publikacja jest dostępna w formie elektronicznej

tutaj

nr 3 (4)/2013

okładka Wiadomości o RównościW czwartym numerze "Wiadomości o Równości" znajdują się artykuły obrazujące współpracę pomiędzy nauczycielami akademickimi a Działem ds. Osób Niepełnosprawnych UJ w przygotowaniu adaptacji procesu kształcenia. Oprócz tego można przeczytać bardzo ciekawy wykład prof. Ireny Lipowicz, Rzecznika Praw Obywatelskich wygłoszony na Uniwersytecie Jagiellońskim podczas debaty "O równości bez skrajności". Wydawnictwo jest objęte patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

W numerze m.in.:
  • Debata akademicka "O równości bez skrajności"
  • Czy w Polsce możliwa jest zmiana społeczna?
  • DARe-Learning - zdalne nauczanie o równym traktowaniu
  • Mój "inny" lektorat - język angielski dla osób słabosłyszących i niesłyszących na Uniwersytecie Jagiellońskim

Publikacja jest dostępna w formie elektronicznej  tutaj

nr 1/2012